Natūralaus akmens priežiūros klaidos

Natūralaus akmens priežiūros klaidos

Nors akmuo atrodo itin tvirtas, tačiau ir jis gali būti pažeistas dėl netinkamos priežiūros. Išskyrėme tris pagrindinius veiksnius, dėl kurių galite pažeisti ar net sugadinti akmens paviršių.

1. Nenaudokite baliklio ir acto

Šie valikliai yra rūgštiniai ir gali pažeisti akmens paviršių. Ypač actui ir balikliui jautrus yra marmuras, travertinas ir kalkamenis. Granitui staigaus pastebimo poveikio gali ir nepadaryti, bet gali paskatinti eroziją, dėl ko teks dažniau akmenį impregnuoti.

2. Nenaudokite šiukščių valymo priemonių

Naudodami valiklius, turinčius smulkių abrazyvinių dalelių (pvz. CIF), šiurkščias kempinėles ir šepečius galite subraižyti akmens paviršių. Pažeistas paviršius praras ne tik savo nepriekaištingą išvaizdą, bet ir gali sumažinti savo atsparumą kitoms medžiagoms. Norint sugrąžinti buvusią akmens išvaizdą, bus reikalinga restauracija - plokštės šlifavimas ir poliravimas

3. Nereguliarus impregnavimas

Norint, kad akmens paviršius išlaikytų savo pradinį vaizdą rekomenduojama jį reguliariai impregnuoti. Paprastai akmens baldų paviršius reiktų impregnuoti, kas 3 - 5 metus, o intensyvaus judėjima ir daug saulės gaunačias vietas, kas metus. Neimpregnuojant akmens, jo paviršius gali greičiau ir giliau įgerti patekusius įvairius skysčius ir skystas medžiagas, taip paliekant dėmes, kurių nebeįmanoma išvalyti. 

 

Grįžti į tinklaraštį