Jei įsirenginėjate naujus namus ar tiesiog norite atnaujinti savo interjerą bei jį papildyti kažkuo autentišku, tuomet siūlome rinktis akmenį ir niekuomet nesuklysite. Dekoruojant namus akmeniu, puikiai dera sena ir nauja, natūralumas ir modernumas, prabanga ir estetika. Tačiau turime atkreipti dėmesį, kad ne visas akmuo yra vienodai pritaikomas. Akmens pasirinkimas priklauso ne tik nuo asmeninio skonio ir pageidavimų, pasirinkto projekto, bet ir nuo keleto svarbių faktorių, kuriuos aptarsime vėliau.
Yra dvi pagrindinės akmens rūšys - natūralus akmuo ir dirbtinis akmuo, dar kitaip vadinamas techninis akmuo. Nors iš pažiūros gali atrodyti, kad abi akmens rūšys yra vienodos, tačiau taip nėra, o skirtumų yra tikrai nemažai. Šiame straipsnyje apžvelgsime natūralaus bei dirbtinio akmens esminius skirtumus, privalumus ir trūkumus.
Kas yra natūralus akmuo?
Natūraliai susiformavusi uoliena, kurią apdirbant, nekeičiama jos natūrali išvaizda, nepridedamos ir nepašalinamos jokios medžiagos. Žvelgiant į natūralų akmenį matote tai, ką unikalaus sukūrė gamta. Gamintojo indėlis - tai tik sukurta forma iš didžiulio akmens luito.
Namuose dažniausiai naudojamos rūšys: granitas, marmuras, kvarcitas, travertinas ir oniksas. Visos rūšys skirtingos tiek savo išvaizda, tiek savybėmis.
Natūralaus akmens privalumai:
- Išskirtinis grožis, natūralumas ir ekologija.
- Visos akmens plokštės yra unikalios, nėra net dviejų taip pat atrodančių.
- Galimas panaudojimas tiek interjere, tiek eksterjere.
- Gaminiai ne tik iš plokščių, bet ir vientisų akmens luitų.
- Natūralus akmuo ilgaamžis, o tinkamai prižiūrimas nekeičia savo išvaizdos.
Natūralaus akmens trūkumai:
- Kai kurios akmens rūšys nėra itin atsparios įbrėžimams, o skysčiai - lengvai įsigeria.
- Dėl didelio svorio sudėtingiau pritaikoma baldams.
- Reikalauja daugiau priežiūros ar impregnavimo.
- Mažiausias plokštės storis 20 mm.
Kas yra dirbtinis akmuo?
Tai žmogaus sukurtas produktas, kuris buvo pristatytas rinkai 1980 metais. Šio išradimo tikslas buvo atsiradęs poreikis turėti nuoseklesnį, nuspėjamą ir išbaigtą produktą. Dirbtinis akmuo yra gaminamas iš cemento, įvairių užpildų ir geležies oksido mišinio. Dirbtinis akmuo yra dviejų rūšių - dirbtinis granito akmuo ir dirbtinis kvarco akmuo.
Jei žiūrėsite į dirbtinį akmenį iš toliau, gali būti labai sunku atskirti ar tai dirbtinis, ar natūralus akmuo, tačiau pažvelgę iš arti, skirtumus pastebėsite. Ir tuo pačiu, tai nė kiek nesumenkina grožio, kurį šis akmuo suteikia.
Dirbtinio akmens privalumai:
- Labai platus raštų ir spalvų pasirinkimas.
- Akmens plokštės storis galimas nuo 12 mm.
- Lengvas pritaikymas įvairiems interjero sprendimams.
- Praktiškai nereikalauja jokios papildomos priežiūros.
- Atsparumas skysčiams ir įbrėžimams.
Dirbtinio akmens trūkumai:
- Pastebimas nenatūralumas.
- Nėra itin tinkamas naudoti eksterjere dėl galimos saulės spindulių įtakos spalvai.
Tai ką geriau pasirinkti?
Aukščiau aptarėme esminius natūralaus ir dirbtinio akmens skirtumus, kurie turėtų palengvinti Jūsų pasirinkimą. Abi akmens rūšys turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš priimdami sprendimą pasitarkite su specialistais, kurie patars, kas labiausiai tiks Jūsų projektui bei poreikiams. Bet kuriuo atveju, tinkamai pasirinktas akmuo ne tik atrodys prabangiai Jūsų erdvėje, bet ir tarnaus labai ilgus metus.