Viskas apie granitą

Viskas apie granitą

Granitas – tai uoliena, kuri susiformavo žemės gelmėse veikiant dideliam slėgiui ir temperatūrai. Daugiausiai granitas išgaunamas Kinijoje, Italijoje, Indijoje ir Brazilijoje. Dėl savo sąvybių ir pačių įvairiausių atspalvių, tai bene populiariausias akmuo pasaulyje.

Granitas yra labai patvarus ir ilgaamžis. Dėl to jo panaudojimas galimas ne tik interjere - baldams, ar jų stalviršiams, židiniams, palangėms, apdailos plytelėms ir pan., bet ir išorės apdailai - pastatų fasadams, grindinio dangai, laiptams, paminklams ir pan.

Stalviršiai iš granito yra kietesni ir tvirtesni, nei pavyzdžiui marmuro ir dėl to ypač gerai atlaiko aplinkos poveikį. Galite drąsiai pjaustyti ant granito ir jam nieko neatsitik, tik pelis greičiau atšips. Taip pat, granitas atsparus karščiui ir padėtas karštas puodas, jam jokios įtakos nepadarys.

Granito tankis yra labai didelis ir labai mažas porėtumas, todėl jo paviršiuje bakterijos nesikaupia, nelieka dėmių nuo tokių produktų kaip vynas, kava, arbata ar kitų rūgštinių produktų, kurie lengvai gali įsigerti į mažo porėtumo akmens plokštę kaip pavyzdžiui marmurą.

Granito paviršių galima apdirbti kaip reljefinį, nelygų ir matinį, ar idealiai nugludintą ir blizgų. Todėl granitas interjere yra itin praktiškas akmuo, kuris suteiks prabangos ir natūralumo įspūdį.

Grįžti į tinklaraštį